Redaktion

Annons: Smålandshamnar

Redaktionen på Oskarshamns-Nytt

Vår redaktion består av ett team med journalister, skribenter och krönikörer. Vill du komma i kontakt med oss så är det i första hand chefredaktör Peter A Rosén du ska kontakta, i första hand via e-post.

Vill du skicka in pressmeddelanden, tips om nyheter, debattartiklar, insändare, läsarbilder mm. så är du välkommen att skicka dem till oss. Vänligen läs mer på sidan: Tipsa oss!

Peter A Rosén

Chefredaktör &
Ansvarig utgivare
Journalist, fotograf & krönikör

peter@oskarshamns-nytt.se

072-277 89 77

Annicka Gunnarsson

Skribent, webb, marknadsföring & ekonomi

annicka@oskarshamns-nytt.se

Thomas Wennerklint

Sportreporter
Lördagskrönikan

thomas@oskarshamns-nytt.se

Caroline Andersson

Söndagskrönikan

caroline@oskarshamns-nytt.se

Wolter Stackelberg

Krönikör

wolter@oskarshamns-nytt.se

Ida Thörn

Ida Thörn

Skribent & krönikör

ida@oskarshamns-nytt.se

Pierre Stjernfeldt

Fotograf & gästkrönikör